Nabídka letní rekreace – „Baráčnická zotavovna“ Černovice u Tábora

Nabídka letní rekreace –  „Baráčnická zotavovna“ Černovice u Tábora určena k rekreaci jak členů baráčnických obcí, tak i všem ostatním zájemcům, kteří nejsou baráčníky.

Chcete si v létě odpočinout v krásné, čisté krajině Pacovské pahorkatiny? Pak využijte možnosti rekreace v Baráčnické zotavovně v Černovicích u Tábora. Městečko Černovice leží v nadmořské výšce 594 m a žije zde cca 2150 obyvatel. Je vzdáleno 22 km jihovýchodně od Tábora a 13 km jižně od Pacova. Černovicemi prochází historická technická památka – úzkorozchodná dráha z Obrataně do Jindřichova Hradce. V blízkém i vzdálenějším okolí jsou krásné lesy, které jsou doslova rájem pro houbaře. Ke koupání je možné využít přírodní koupaliště – rekreační rybník Klínot. U rybníka se nachází i turistické tábořiště.

Samotné rekreační středisko se nachází v Pacovské ulici. Jedná se o jednopatrovou budovu v oploceném areálu se sportovním hřištěm a travnatou plochou obklopenou stromy. Pokoje jsou 1 až 5lůžkové, vybavené jako turistická ubytovna se společnými WC a sprchami v každém podlaží. Stravování je zajištěno v jídelně rekreačního zařízení /snídaně, oběd, večeře/ s tím, že teplé jsou podávány obědy a večeře. Pokud chce jet rekreant na celodenní výlet, může požádat o cestovní balíček v hodnotě celodenní penze. V objektu se rovněž nachází kulturní místnost s televizorem.

Rekreace jsou týdenní s nástupem v neděli a ukončením v sobotu s možností spojení více týdnů. V případě neobsazení rekreačního střediska je možné ubytování a stravování využít na víkendové dny nebo jednotlivé dny v týdnu. Ve dvoře rekreačního střediska je omezená možnost parkování osobních vozidel. Cykloturisté si mohou uschovat kola v objektu zotavovny. V rekreačním středisku platí zákaz pobytu zvířat /výjimku tvoří pouze vodící psi/. V rekreačním rybníku, který je vzdálen od zotavovny cca 8 minut, je možnost koupání i pro malé děti – neplavce. Mají zde vyhrazenou část vodní plochy, ohraničenou plotem. Vstup do rybníka je po schodech a betonech.

Do Černovic je vlakové spojení z Prahy s přestupem v Táboře a v Obratani nebo přímé spojení autobusem z Prahy – Roztyl směr Počátky. Okolí Černovic – rekreanti, kteří nevlastní auto, mohou při výletech do okolí použít úzkorozchodnou dráhu. Železniční stanice je vzdálena 3 minuty od zotavovny. Raritou je, je při jízdě na oba směry staví vlak přímo v lese. Jedná se o nejbližší zastávky Chválkov a Sudkův důl. Vlakem je možné jet i na celodenní výlet do Tábora nebo Jindřichova Hradce.

Další zajímavá místa v okolí:
Město Pacov, zřícenina hradu Choustník, hrad Kámen, zámek Červená Lhota, Chýnovská jeskyně, město Kamenice nad Lipou.

Týdenní turnusy začínají od 28. 6. 2015 a jsou ukončeny dnem 12. 9. 2015 Poslední dva turnusy /od 30. 8 do 5. 9. a od 6. 9 do 12. 9. se budou konat jedině tehdy, přihlásí-li se alespoň 25 rekreantů.

Poplatky za rekreaci v roce 2015 na l týden činí:

Dospělá osoba           Kč 2.100,-
Dítě do 6 let                       1.400,-
Dítě do 10 let                     1.600,-
Dítě do 15 let                     1.800,-

Aktivním baráčníkům, jejich dětem i vnoučatům je poskytována sleva ve výši Kč 400,- ze základní ceny. Do zotavovny lze vzít sebou dítě po dovršení věku 2 let.

Přihlášky k rekreaci a informace:
Veleobec sdružených obcí baráčníků, Tržiště 23, 118 00 Praha 1 /tel. 02/575 331 461/
úřední dny úterý a čtvrtek

V sezoně červenec až září rekreační středisko:
Baráčnická zotavovna, Pacovská 147, 394 94 Černovice u Tábora, tel. 0364 /492 320