90. výročí založení Obce baráčníků


Zveme tetičky, sousedy a spoluobčany na slavnost 90. výročí založení Obce baráčníků VITORAZ v Týně nad Vltavou. Slavnost, spojená s oslavou IX. župy Kubatovy a se župním sjezdem se koná v sobotu 27. května 2017 v MCKV /sokolovna/ v Týně nad Vltavou.

Program:

  • Vítání hostů, prezence 8,00 – 9,30
  • Řazení průvodu 9,30 – 9,45
  • Průvod městem – trasa: Od sokolovny Komzákovou ulicí, dále okolo Domu s pečovatelskou službou k hlavní poště, Spojovací ulicí k budově Policie ČR /zde krátká zastávka – položení kytice k pamětní desce a česká hymna, dále Horním Brašovem na náměstí /projde se kolem náměstí/ a Tyršovou ulicí zpět na sokolovnu.
  • Slavnostní zasedání /zúčastní se pouze baráčníci a pozvaní hosté/ 11,00 – 12,30
  • Odpolední program na sokolovně je přístupný zdarma všem občanům, vystoupí folklorní soubory, bude předvedena jihočeská blaťácká svatba, na závěr zatančí baráčníci českou besedu /14,00 – 17,00 hod./

Zveme do průvodu baráčníky z celé republiky /přijeďte prosím v krojích a ve svérázu, s prapory a májkami. Zveme dále k účastni v průvodu vltavotýské spolky a organizace /se spolkovými prapory/ a zveme i naše občany, přijďte podpořit v průvodu i na odpoledním programu naši slavnost. Pokud vlastníte české kroje, přijďte se představit v krojích!

Srdečně zve a těší se na vás konšelstvo OB Vitoraz v čele s tetičkou rychtářkou Jaroslavou Fialovou

baracnici_vyroci-page-001